نظرات و پیشنهادات نقشه سایتپرسش های متداولEnglish
 
معرفی سازمان
 
گزارش تصویری

 
در یک نگاه
         
اخبار

رشد 14 درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا / بررسی مشکلات تجاری ایران و اوراسیا
در نشست ویدئو کنفرانسی مشترک جمهوری اسلامی ایران با پنج کشور اتحادیه اوراسیا و وزیر تجارت اتحادیه اوراسیا آمار تجارت ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا اعلام و مشکلات پیش روی این توافقنامه مورد بررسی قرار گرفت.
 ١٨:٤٧ - 1399/04/17
در آیندۀ نزدیک و به همت سازمان توسعه تجارت ایران صورت می‌گیرد:
برگزاری کارگاه‌های برخط و حضوری صنایع خلاق و نوآور
سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات از برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در آیندۀ نزدیک، با هدف ارتقای دانش تجاری فعالان حوزه صنایع خلاق و نوآورو افزایش ماندگاری آنان در بازارهای هدف خبر داد و با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و دانش‌افزایی در بین فعالان این حوزه از نقش مؤثر سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور در تحقق این امر یاد کرد.
 ١٣:٤٨ - 1399/04/17
در نخستین میز صادرات ماکارونی در سال جاری مطرح شد:
بررسی مشکلات فراروی تولید و صادرات ماکارونی
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در نخستین میز صادرات ماکارونی در سال جاری مشکلات فرآروی، تولید و صادرات در صنعت ماکارونی بررسی شد.
 ١٣:٣٠ - 1399/04/17

صادرکنندگان برای رفع نیاز ارزی تولید دست یاری دهند
عباس عبدالخانی، مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و عضو کارگروه تخصیص ارز با تقدیر از صادرکنندگانی که به تعهدات ارزی خود عمل کرده‌اند، گفت: صادرات و واردات مانند دو بال در حوزه تجارت خارجی عمل می‌کنند و لازم و ملزوم یکدیگرند.
 ٠٧:٣١ - 1399/04/17
پس از تقدیر از صادرکنندگان متعهد
31 تیرماه پایان فرصت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان است
سازمان توسعه تجارت ایران از عزم و پاسخ درخور صادرکنندگان نسبت به رفع تعهد ارزی خود در تاریخ های تعیین شده، تقدیر و تشکر کرد.
 ١٥:٠٦ - 1399/04/16
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی، رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان را یک وظیفه ملی دانست
بازگشت ارز حاصل از صادرات نیازمند همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری با اشاره به تلاش‌های انجام شده در جهت اتکای اقتصاد کشور به منابع غیرنفتی در سال‌های اخیر، تحقق صادرات ۴۱ میلیارد دلاری در سال ۱۳۹۸ و برنامه‌ریزی جهت حفظ و افزایش این مقدار در سال‌ جاری به رغم فشارهای ناشی از تحریم و همچنین شیوع ویروس کرونا را ارزشمند دانست
 ١١:٣٦ - 1399/04/16
با حضور اتاق‌های بازرگانی مشترک ایران و کشورهای هدف صورت گرفت:
بررسی فرصت‌ها و چالش‌های مسیر تجارت
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران با کشورهای هدف و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های موجود در مسیر تجارت با این کشورها خبر داد.
 ٠٧:٥٤ - 1399/04/16